top of page
Monikaguide-47_edited.jpg

Istorija, kurią gali paliesti

Materialioji istorija

Artboard 351.png

Lektorius

istorikas Vladas Liepuonius

Monika Auksutytė ir Vladas Liepuonius_edited.jpg

Paprastai istoriją įsivaizduojame kaip praeitį, kurioje dideli vyrai kariauja didelius karus. Mūšiai, žygiai ir datos nevaldomu srautu užgriūna skaitytoją. Rodos tai neturi jokio sąryšio su šiandienos žmogaus kasdienybe...

 

Bet juk ir Vytautas Didysis ar Haroldas Mėlyndantis valgė, miegojo ir keliavo. Visi praeities didžiavyriai murgdėsi buityje, kurią atrasti kviečia šis penkių paskaitų kursas.

 

Pažinkite ne tik iki-modernios visuomenės ekonomines struktūras, bet ir paprastųjų mirtingųjų buitiaką.

Kurso apimtis yra penkios nuotolinės paskaitos.

icon4.png

Gamta. Ikimoderni visuomenė: laikas ir erdvė. Klimatas ir jo istorija. Paskaitoje aptarsime kaip gamtinės sąlygos bei klimatas veikė ir net formavo žmones, kultūras bei civilizacijas. Tuo pačiu, aptarsime kaip didieji gamtiniai kataklizmai keitė visą istorijos vyksmą.

icon4.png

Grūdai ir maistas. Žemės ūkis viduramžių Europoje ir pasaulyje. Dieta. Klausytojai sužinos, kaip maitinosi žmogus ikimodernioje visuomenėje. Aiškinsimės, kodėl kukurūzai yra stebuklinga kultūra, o ryžiai tuo pačiu ir dangaus dovana, ir prakeiksmas Kinijai.

icon4.png

Keliai. Komunikacija ir keliavimas. Aiškinsimės, kaip keliauta pasaulyje, kuriame ne tik kad neegzistuoja viešasis transportas, bet nėra nei garo, nei vidaus degimo variklio. Kiek laiko užtruko kelionė nuo Vilniaus iki Kauno? O kiek nuo Mardido iki Goa? Taip pat šioje paskaitoje paliesime ikimodernaus pasaulio komunikaciją. Interneto ir telefonų, kaip ir debesijos bei kompaktinių diskų pasaulyje nėra. Tad kokiu būdu žmonės bendravo per atstumą? Kaip saugota ir perduota informacija apskritai?

icon4.png

Drabužiai. Apranga pasaulyje ir Europoje. Kalbėsimės tiek apie technologinius gamybos iššūkius, su kuriais susidurta praeityje bandant aprengti pasaulį, tiek apie estetinius pokyčius - ar mada egzistavo visais laikais? Drauge apkalbėsime daiktų, supusių žmogų kasdienybėje, pasaulį.

icon4.png

Fabrikas. Paskaitų ciklą užbaigsime lūžio momentu: perėjimas iš ikimodernios į modernų pasaulį. Aptarsime fabriką, kaip visuomenę bei jos mitybos įpročius, darbo kultūrą, gyvenamąją erdvę, žmonių tarpusavio santykius, transformavusį fenomeną. Kontrastas padės išryškinti, kaip pasaulis po industrinės revoliucijos pasikeitė iš esmės.

Paskaitų ciklo pradžia

jau netrukus!

jei nori nepraleisti kurso pradžios - užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį.

Paskaitų ciklo apimtis

5 nuotolinės paskaitos

Paskaitų ciklo kaina

75 EUR

bottom of page