Vilniaus senamiestis, senamiesčio architektūra. Gidas ekskursija
Artboard 351.png

Apie architektūrą ir meną glaustai bei užtikrintai

8 paskaitų ciklas apie dailę, meną ir architektūrą visiems su Lietuvos Nacionalinio muziejaus vyriausiuoju muziejininku ir kuratoriumi, menotyrininku Skaisčiu Mikulioniu. Skaistis kuruoja parodas bei pats veda po jas ekskursijas ir vaikams ir prezidentams.

Ar norėtumėte į kiekvieną dieną regimus Vilniaus pastatus pažvelgti naujai, išskirti juos iš kitų pastatų gausos dėl architektūrinio unikalumo? Architektūra ir menas – tai dar viena labai plati tema, kuriai gidas turi skirti nemažai dėmesio. Kaip sudėlioti svarbiausius akcentus, kad vesdami ekskursiją jaustumėtės užtikrintai, kai kalbate viena ar kita tema? Norite žinoti, į kurias parodas eiti ir kur nusivesti savo draugus ar šalies svečius – aštuonios nuotolinės paskaitos padės jums susiorientuoti iš pažiūros neaprėpiamame architektūros ir meno lauke.

 

Šis kursas sukurtas tam, kad po miesto erdves galėtumėte vaikščioti užtikrintai ir tvirtai pasakoti savo klausytojams apie pastatus nuo viduramžių paveldo iki sovietinių laikų.

 

Pastatai ir meno kūriniai negali pasakoti istorijų – už juos tai darote jūs.

icon4.png

Dailės technikos ir technologijos. Pirmykštė bendruomeninė dailė, Egiptas ir Antikinis pasaulis. Kodėl egiptietiški ir antikiniai motyvai iki dabar matomi Lietuvos dailės kūriniuose ir pastatuose? Kodėl Vilnius vadinamas šiaurės Atėnais?

icon4.png

 Bizantija, romanika ir gotika. LDK, Trakai ir Vilnius. Šiaurinė bizantiškos civilizacijos riba.

icon4.png

Renesansas. Atgimimo mąstymas gotikinėse formose.

icon4.png

Barokas. Nuo Indijos iki Lotynų Amerikos.

icon4.png

 Rokoko ir klasicizmas.

icon4.png

 Istorizmas, modernas ir modernizmas.

icon4.png

XX-XXI a. dailė. Ar menas mirė?

icon4.png

Lietuvos dailės muziejai. Tarptautinių dailės parodų vadybos užkulisiai. Dailės ir architektūros restauravimas Lietuvoje. Lietuvos kultūros paveldo sistema.

Suteikiame prieigą prie paskaitų įrašų, tad galėsite mokytis jums patogiu metu.

arba

prisijunkite prie naujo paskaitų ciklo

2021 m. rudenį

Paskaitų ciklo apimtis

8 nuotolinės paskaitos

Paskaitų ciklo kaina

100 EUR

Skaistis Mikulionis Instagram.png

Kaip į muziejus atkeliauja menas su dailės istoriku Skaisčiu Mikulioniu

„GuideLines Academy“ lektorius, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus vyr. muziejininkas, dailės istorikas ir parodų kuratorius Skaistis Mikulionis viešėjo „LĖTAI apie pasaulį“ tinklalaidėje. 

Pokalbis apie tai, kaip „zoom‘inis“ ir knyginis menų matymas iškreipia meno kūrinius, kaip muziejai išgyvena pandemiją ir kaip į Lietuvą atkeliauja menas. 

Laidos autorė ir vedėja – Astra Petkūnaitė