top of page
20210613-32_edited.jpg

Lietuvos kultūrinio paveldo kursas
+ ekskursija

Erika%20Poluden_edited.jpg
20210613-145_edited.jpg

7 paskaitų ciklas apie Lietuvos kultūrinį pavedlą 

+ unikali ekskursija po žydišką Vilnių kartu su Marium Galadausku, žydų kultūros ir paveldo tyrinėtoju-ekspertu.

 

Tradicijos, švietimas, maisto kultūra, tautinės mažumos, religijos, miesto ir kaimo kultūra, žmogaus ir pasaulio suvokimas, tautodailė.

 

Pažįstant savo kultūrą, prasiplečia ir pasaulėvoka. Intriguojantis kultūros paskaitų ciklas ne tik sustiprins jūsų pasitikėjimą savimi įvairiose diskusijose, bet ir atsakys į daugelį rūpimų klausimų apie tai, kas yra Lietuva.

Tai kursas, skirtas visiems, norintiems tvirčiau išmanyti Lietuvos kultūrą.

 

Per 7 nuotolines paskaitas su lektoriais, kurie Lietuvos kultūrą pristato pasauliui kiekvieną savo darbo dieną, praplėsite savo akiratį ir dar kartą nupiešite savo Lietuvos veidą.

Artboard 351.png
icon4.png

Lietuvos kultūra nuo senųjų laikų iki XV a.pr. Ką žinome apie ikikrikščioniškuosius laikus? Ką galime sužinoti dekonstravę „Eglės žalčių karalienės“ pasaką (o gal mitą)? Lietuvių pažintis su kitomis kultūromis ir tautomis.

icon4.png

Lietuvos kultūra XV-XVI a. Mokslas ir raštijos atsiradimas. Reformacija. Vilniaus universiteto įkūrimas. Pirmieji keliautojai iš LDK. 

icon4.png

Lietuvos kultūra XVII-XVIII a. Kaimiškoji ir miestietiškoji kultūra. Draugijos ir gildijos. Požiūris į savus ir svetimus.

icon4.png

Lietuvos kultūra XIX a. VU aukso amžius – pamatas visuomenės savivokos pokyčiams. Romantizmas. Tautinė savimonė ir pakitusi tautybės sąvoka.

icon4.png

Žydiškasis paveldas ir įtaka Lietuvos istorijos ir kultūros raidai. 

icon4.png

XX a. – sukrėtimų laikas. La Belle Epoque. Spaudos atgavimas. Nepriklausoma Lietuva ir kultūrinis gyvenimas joje. Modernizmas. Kauno bohema. 

icon4.png

Lietuvos kultūros skilimas po II-ojo pasaulinio karo: išeivių ir pasilikusiųjų likimai. Propaganda – sena kaip pasaulis ar sovietinis „išradimas“? Ar popkultūra irgi kultūra?

icon4.png

Unikali ekskursija po žydišką Vilnių kartu su Marium Galadausku, žydų kultūros ir paveldo tyrinėtoju-ekspertu.

Paskaitų ciklo pradžia

jau netrukus

nuotolinės paskaitos vyks kartą per savaitę nuo 18:00

Kurso tvarkaraštis

Paskaitų ciklo apimtis

7 nuotolinės paskaitos + ekskursija

Paskaitų ciklo kaina

95 EUR

bottom of page