top of page
20210613-32_edited.jpg

Lietuvos kultūrinio paveldo kursas

Erika%20Poluden_edited.jpg
20210613-145_edited.jpg

Tradicijos, švietimas, maisto kultūra, tautinės mažumos, religijos, miesto ir kaimo kultūra, žmogaus ir pasaulio suvokimas, tautodailė.

 

Pažįstant savo kultūrą, prasiplečia ir pasaulėvoka. Intriguojantis kultūros paskaitų ciklas ne tik sustiprins jūsų pasitikėjimą savimi įvairiose diskusijose, bet ir atsakys į daugelį rūpimų klausimų apie tai, kas yra Lietuva.

Tai kursas, skirtas ne tik gidams, kelionių vadovams, tačiau ir visiems, norintiems tvirčiau išmanyti Lietuvos kultūrą.

 

Per 7 nuotolines paskaitas su lektoriais, kurie Lietuvos kultūrą pristato pasauliui kiekvieną savo darbo dieną, praplėsite savo akiratį ir dar kartą nupiešite savo Lietuvos veidą.

Artboard 351.png
icon4.png

Lietuvos kultūra nuo senųjų laikų iki XV a.pr. Ką žinome apie ikikrikščioniškuosius laikus? Ką galime sužinoti dekonstravę „Eglės žalčių karalienės“ pasaką (o gal mitą)? Lietuvių pažintis su kitomis kultūromis ir tautomis.

icon4.png

Lietuvos kultūra XV-XVI a. Mokslas ir raštijos atsiradimas. Reformacija. Vilniaus universiteto įkūrimas. Pirmieji keliautojai iš LDK. 

icon4.png

Lietuvos kultūra XVII-XVIII a. Kaimiškoji ir miestietiškoji kultūra. Draugijos ir gildijos. Požiūris į savus ir svetimus.

icon4.png

Lietuvos kultūra XIX a. VU aukso amžius – pamatas visuomenės savivokos pokyčiams. Romantizmas. Tautinė savimonė ir pakitusi tautybės sąvoka.

icon4.png

Žydiškasis paveldas ir įtaka Lietuvos istorijos ir kultūros raidai. 

icon4.png

XX a. – sukrėtimų laikas. La Belle Epoque. Spaudos atgavimas. Nepriklausoma Lietuva ir kultūrinis gyvenimas joje. Modernizmas. Kauno bohema. 

icon4.png

Lietuvos kultūros skilimas po Antrojo pasaulinio karo: išeivių ir pasilikusiųjų likimai bei kūriniai. Propaganda – sena kaip pasaulis ar sovietinis „išradimas“? Ar popkultūra irgi kultūra?

Paskaitų ciklo pradžia

2023 m. sausio 31 d.

nuotolinės paskaitos vyks antradieniais nuo 18:00

Paskaitų ciklo apimtis

7 nuotolinės paskaitos

Paskaitų ciklo kaina

85 EUR

bottom of page